چگونه به یک متخصص عصب‌کشی در نیاوران مراجعه کنم؟

در صورت پوسیدگی دندان و وجود تجمع باکتری‌ها و عفونت در عصب دندان‌ها، آبسه‌هایی در ریشۀ دندان به‌وجود می‌آید که می‌تواند باعث بروز درد و ناراحتی‌های شدید شود. برخی از افراد با وجود درد شدید به فکر کشیدن دندان می‌افتند، اما با عصب‌کشی می‌توان از کشیدن دندان جلوگیری کرده و دوباره دندان آسیب‌دیده را نجات داد. پس اگر دچار دندان درد شدید شده‌اید و به‌دنبال یک متخصص عصب‌کشی در نیاوران هستید، می‌توانید به کلینیک دندان‌پزشکی دکتر محسن صدق مراجعه کنید. دکتر محسن صدق با سال‌ها تجربه و درمان مراجعه‌کنندگانی که نیاز به عصب کشی دارند، سعی می‌کنند تا با بهترین روش دندان‌های آسیب‌دیده شما را ترمیم کنند.

متخصص عصب‌کشی در نیاوران

کلینیک دندان‌پزشکی دکتر محسن صدق در نیاوران با بیش از یک دهه فعالیت و ارائۀ خدمات دندان‌پزشکی به مراجعه‌کنندگانی که به‌دنبال یک متخصص عصب‌کشی هستند، تلاش می‌کند تا دندان‌های این افراد را با عصب‌کشی بازیابی کرده و آن‌ها را از درد رهایی بخشد. در کلینیک ما با استفاده از آخرین روش‌ها و تجهیزات مرتبط با عصب‌کشی سعی شده تا با حداقل درد و آسیب به دندان، اقدام به خارج کردن عفونت و آبسه‌های دندان کنیم. همچنین آموزش‌های لازم در زمینۀ نگهداری دندان پس از عصب‌کشی نیز به مراجعه‌کننده داده می‌شود تا در آینده احتمال عصب‌کشی مجدد کاهش پیدا کند و عمر دندان او افزایش پیدا کند.

دکتر محسن صدق به شماره نظام پزشکی ۱۳۰۹۲۳ در دانشگاه سماشکو روسیه تحصیل کرده است. وی در سال ۲۰۰۸ فارغ‌التحصیل و سپس در ایران مشغول به کار شده‌ است. دکتر محسن صدق عضو دندانپزشکان و جراحان ایران می‌باشد و یکی از بهترین و باتجربه‌ترین متخصص کامپوزیت در نیاوران به شمار می‌رود.

آدرس متخصص عصب‌کشی در نیاوران

اگر به‌دنبال یک متخصص عصب‌کشی در نیاوران هستید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های زیر برای دریافت نوبت از راه‌های زیر اقدام کنید: 

 • ۰۲۱۲۶۱۵۱۰۲۷
 • ۰۲۱۲۶۱۱۶۳۳۸
 • ۰۹۱۲۱۲۳۰۰۶۸
 • صفحۀ اینستاگرام: همچنین امکان دریافت نوبت با مراجعه به صفحه اینستاگرام (@dr.mohsen_sedgh) کلینیک و ارسال پیام در دایرکت امکان پذیر است.
 • آدرس: نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیرسلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران (سام اکسون)، طبقه ۵، واحد ۵۰۰۳

ویژگی عصب‌کشی در کلینیک دکتر محسن صدق

کلینیک‌های دندان‌پزشکی متعددی اقدام به عصب‌کشی دندان می‌کنند، اما وجود برخی ویژگی‌ها، عصب‌کشی در کلینیک دکتر محسن صدق را از سایرین متمایز می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • دندان‌پزشک ماهر و مجرب: دکتر محسن صدق سال‌هاست که درحال انجام عصب‌کشی برای مراجعه‌کنندگان محترم هستند و از تجربه بسیار بالایی در این زمینه برخوردار هستند. همچنین ایشان دانش و تخصص لازم برای تشخیص و درمان موارد پیچیده عصب‌کشی را نیز دارند و همیشه تلاش می‌کنند تا کار دندان‌ها به‌خوبی انجام شوند و دیگر نیازی به کشیده‌شدن نداشته باشند.
 • تجهیزات پیشرفته: در کلینیک دندان‌پزشکی ما از بهترین تجهیزات برای عصب‌کشی و درمان دندان استفاده می‌کنیم. برخی از این تجهیزات شامل دستگاه‌های رادیوگرافی دیجیتال برای تشخیص دقیق ریشه‌ای که نیاز به عصب‌کشی دارد، دستگاه‌های روتاری با فایل‌های مخصوص که وظیفه نفوذ به ریشۀ دندان را دارد و مسیر را برای عصب‌کشی باز می‌کند و دستگاه اپکس لوکیتور که وظیفه تعیین طول ریشه و کانال را در هنگام عصب کشی دارد.
 • محیط بهداشتی و تمیز: در کلینیک دندان‌پزشکی دکتر محسن صدق سعی شده تا محیط کاملاً بهداشتی و تمیز باشد و همچنین تجهیزات درون کلینیک نیز کاملاً استریل شده باشند تا امکان گسترش باکتری وجود نداشته باشد و از سلامت مراجعه‌کنندگان عزیز اطمینان حاصل شود.
 • آموزش دربارۀ مراقبت‌های بعدی: در کلینیک ما پس از عصب‌کشی آموزش‌های لازم دربارۀ مراقبت‌ها و نحوۀ نگهداری از دندان‌ها پس از عصب‌کشی داده شده و سعی می‌شود تا دندان‌های عصب‌کشی شده ماندگاری طولانی مدتی برای مراجعه‌کننده داشته باشند.

اهمیت انتخاب متخصص عصب‌کشی در نتیجۀ ترمیم دندان

انتخاب یک متخصص عصب‌کشی خوب می‌تواند در نتیجۀ ترمیم دندان تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. اگر متخصص تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، می‌تواند باعث ایجاد آسیب‌های بیشتر و جبران‌ناپذیری به ریشۀ دندان شود. برخی از کارهایی که یک متخصص عصب‌کشی می‌تواند با انجام دادن آن‌ها به دندان آسیب برساند:

 • برداشتن ناقص بافت عفونی: اگر دندان‌پزشک نتواند به‌طور کامل تمام بافت عفونی را از کانال دندان خارج کند، عفونت باقی‌مانده می‌تواند گسترش پیدا کند و حتی به دندان‌های اطراف نیز آسیب برساند.
 • شکل‌دادن نادرست کانال ریشه: متخصص عصب‌کشی باید بتواند به‌درستی ریشۀ دندان را شکل دهد تا بتواند آن را کامل تمیز و پر کند. اگر کانال درون ریشه به‌درستی شکل نگیرد، ممکن است فرایند خارج کردن عفونت و تمیز کردن دندان با مشکل روبه‌رو شود.
 • پر کردن بیش از حد یا کمتر از حد کانال: اگر متخصص عصب‌کشی بیش از حد یا کمتر از میزان مورد نیاز، از مواد پرکنندۀ دندان استفاده کند، می‌تواند بر سلامت دندان در آینده تأثیر بگذارد. پر کردن بیش از حد دندان می‌تواند باعث ایجاد فشار و درد در دندان شود و کم پر کردن آن می‌تواند فضایی برای رشد باکتری‌ها باقی بگذارد.
 • مهر و موم نکردن صحیح ریشه دندان: پس از تکمیل عصب‌کشی و پر کردن کانال، متخصص عصب‌کشی باید دندان را به‌خوبی مهر و موم کند تا از ورود مجدد باکتری‌ها به ریشۀ دندان جلوگیری شود. مهر و موم نادرست دندان می‌تواند در آینده باعث ایجاد شکستگی یا آسیب‌هایی در دندان شود.

عوارض مراجعه نکردن به یک متخصص عصب‌کشی

اگر دندانی نیاز به عصب‌کشی داشته باشد و این کار انجام نشود، عفونت یا التهاب در ریشۀ دندان می‌تواند به بافت‌های اطراف سرایت کند و باعث ایجاد طیف گسترده‌ای از عوارض شود. برخی از این عوارض شامل موارد زیر می‌شوند:

 • درد و ناراحتی: عفونت و التهاب می‌تواند باعث درد و ناراحتی شدید در دندان شود و غذا خوردن را نیز برای شما سخت کند.
 • آبسه: عفونت موجود می‌تواند باعث تشکیل آبسه شود. آبسه یک کیسۀ چرکین است که در ریشۀ دندان ایجاد می‌شود و می‌تواند باعث بروز درد، تورم و تب شود.
 • از دست دادن دندان: اگر عفونت دندان برطرف نشود، می‌تواند باعث آسیب شدید به دندان و استخوان اطراف آن شود که درنهایت چاره‌ای جز کشیدن و خارج‌کردن دندان برای دندان‌پزشک باقی نمی‌گذارد.
 • گسترش عفونت: وجود عفونت در لثه و ریشه دندان‌ها می‌تواند به دندان‌های دیگر و حتی بخش‌های دیگر بدن مانند فک و سینوس‌ها گسترش پیدا کند.

هزینۀ عصب‌کشی در کلینیک دکتر محسن صدق

قیمت و هزینۀ عصب‌کشی دندان معمولاً به تعداد کانال‌هایی که نیاز به عصب‌کشی دارند بستگی دارد. هرچه تعداد این کانال‌ها بیشتر باشد، هزینۀ عصب‌کشی نیز بالاتر می‌رود. دندان‌های جلویی چون تعداد کانال‌های کمتری دارند و در دسترس‌تر هستند، هزینۀ پایین‌تری برای عصب‌کشی دارند و دندان‌های آسیا معمولاً به هزینۀ بیشتری برای عصب‌کشی نیاز دارند. در کلینیک دکتر محسن صدق هزینه خدمات دندان‌پزشکی در سال ۱۴۰۳ برای عصب‌کشی به شرح زیر می‌باشد:

 • عصب‌کشی تک کانال: یک میلیون و سیصد هزار تومان
 • عصب‌کشی دو کانال: یک میلیون و پانصد هزار تومان
 • عصب‌کشی سه کانال: یک میلیون و هشتصد هزار تومان
 • عصب‌کشی چهار کانال: دو میلیون تومان
 • عصب‌کشی سه کانال دندان شمارۀ ۷ (آخرین دندان آسیا قبل از دندان عقل): دو میلیون تومان
 • عصب‌کشی چهار کانال دندان شمارۀ ۷ (آخرین دندان آسیا قبل از دندان عقل): دو میلیون و دویست هزار تومان
 • عصب‌کشی مجدد یک کانال: یک میلیون و پانصد هزار تومان
 • عصب‌کشی مجدد دو کانال: یک میلیون و هفتصد هزار تومان
 • عصب‌کشی مجدد سه کانال: دو میلیون تومان
 • عصب‌کشی مجدد چهار کانال: دو میلیون و دویست هزار تومان
 • عصب‌‎کشی مجدد سه کانال دندان شمارۀ ۷: دو میلیون و دویست هزار تومان
 • عصب‌کشی مجدد چهار کانال دندان شمارۀ ۷: دو میلیون و چهارصد هزار تومان

هرگونه رادیوگرافی و عکس‌برداری از ریشۀ دندان برای عصب‌کشی در کلینیک دکتر محسن صدق رایگان است و از این نظر هزینه‌ای از مراجعه‌کنندگان محترم دریافت نمی‌شود. همچنین اگر نیاز به تخلیۀ آبسه یا پرکردن کانال‌های دندان با کلسیم هیدروکساید باشد، این کار به‌صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

سخن آخر

عصب‌کشی یکی از بهترین راه‌ها برای ترمیم و نجات دندان است. دندان‌هایی که در اثر پوسیدگی شدید یا آسیب‌دیدگی دچار عفونت و التهاب در ریشۀ خود شده‌اند باید هرچه سریع‌تر عصب‌کشی شوند تا عفونت به سایر دندان‌ها گسترش پیدا نکند و باعث آسیب بیشتر نشود. پس اگر به‌دنبال یک متخصص عصب‌کشی در نیاوران هستید، می‌توانید به کلینیک دکتر محسن صدق به آدرس نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیرسلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران (سام اکسون)، طبقه ۵، واحد ۵۰۰۳ مراجعه کنید.

سؤالات متداول

آیا متخصص عصب‌کشی می‌تواند دندان‌درد را برطرف کند؟

بله، با مراجعه به یک متخصص عصب‌کشی می‌توان دندان‌درد را با خارج‌کردن هرگونه عفونت و آبسه موجود و همچنین تجویز مسکن‌ها برطرف کرد.

در چه صورت باید به متخصص عصب‌کشی مراجعه کرد؟

در مواردی که هنگام غذاخوردن یا نوشیدن مایعات خیلی سرد یا خیلی گرم، درد شدید احساس می‌شود یا در اثر ضربه و شکستگی، دندان دچار لقی شده باشد، باید به یک متخصص عصب‌کشی مراجعه کرد تا مشخص شود آیا به عصب‌کشی نیازی هست یا مشکل باید طور دیگری رفع شود.

آیا برای هر دندان‌دردی، باید به متخصص عصب‌کشی مراجعه کرد؟

هر دندان دردی به عصب‌کشی نیاز ندارد، اما مراجعه به یک متخصص عصب‌کشی می‌تواند روند تشخیصی مشکلی که باعث بروز درد شده است را تسریع بخشد.

آیا پس از درمان دندان‌درد دوباره باید به متخصص عصب‌کشی مراجعه کرد؟

در بیشتر موارد، عفونت‌های موجود به شکل کامل تخلیه شده و نیازی به عصب‌کشی مجدد نیست. پس از عصب‌کشی، دندان باقی‌مانده می‌تواند ماندگاری بسیار طولانی داشته باشد و حتی تا بیست سال هم دوام داشته باشد. البته در صورت مراقبت نکردن از دندان عصب‌کشی شده یا باقی‌ماندن بخشی از عفونت ممکن است دوباره به عصب‌کشی مجدد نیاز باشد.

آیا به هر دندان‌پزشکی می‌توان برای عصب‌کشی مراجعه کرد؟

ممکن است برای دندان‌پزشکی که در عصب‌کشی تخصص ندارد، پیدا کردن ریشه و ایجاد کانال در آن سخت باشد یا اصلاً تجهیزات و امکانات مناسب آن را در اختیار نداشته باشد. بهتر است برای عصب‌کشی به یک متخصص که در این کار تجربه و تخصص دارد، مراجعه شود.

مشاوره تلفنی