بهترین متخصص درمان ریشه در نیاوران چه کسی است؟

دندان‌درد و مشکلات ریشۀ دندان، می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر زندگی روزمرۀ افراد تأثیر بگذارد و فعالیت‌هایی مانند غذاخوردن و خوابیدن را دشوار کند. مراجعه به یک متخصص درمان ریشه می‌تواند به‌طور بالقوه زندگی افراد را از طرق مختلف تغییر دهد؛ به‌خصوص اگر فرد مشکل ریشۀ دندان داشته و از درد و ناراحتی به‌ ستوه آمده باشد. اگر به‌دنبال یک متخصص درمان ریشه در نیاوران هستید، دکتر محسن صدق با تخصص و سابقه‌ای که در زمینۀ درمان ریشه دارد، می‌تواند با تسکین درد دندان، رفع مشکلات عفونتی و التهابی لثه و دندان و بهبود کلی سلامت دهان و دندان، به حفظ و ماندگاری دندان کمک شایانی کند.

متخصص درمان ریشه در نیاوران

کلینیک دندان‌پزشکی دکتر محسن صدق، با بیش از یک دهه سابقه، خدمات تخصصی درمان ریشه را به مراجعه‌کنندگان خود، ارائه می‌کند. در این کلینیک تلاش می‌شود دندان‌های افراد با درمان ریشه و اقدامات مناسب، بازیابی شوند. با بازیابی ریشۀ دندان‌ها، افراد می‌توانند مدت طولانی‌تری از دندان آسیب‌‎دیده استفاده کنند.

در این کلینیک، دکتر محسن صدق مشغول به فعالیت می‌باشد. وی در دانشگاه سماشکو روسیه تحصیل کرده و در سال ۲۰۰۸ فارغ‌التحصیل شده‌ است. پس از آن، در ایران مشغول به فعالیت در زمینۀ ارائۀ خدمات دندان‌پزشکی ازجمله درمان ریشه شده‌ است. دکتر صدق همچنین عضو انجمن دندانپزشکان و جراحان ایران بوده و یکی از باتجربه‌ترین و بهترین متخصصان درمان ریشه در نیاوران به‌شمار می‌رود.

آدرس متخصص درمان ریشه در نیاوران

اگر به‌دنبال یک متخصص درمان ریشه در نیاوران هستید، می‌توانید از راه‌های زیر دریافت نوبت اقدام کنید:

 • ۰۲۱۲۶۱۵۱۰۲۷
 • ۰۲۱۲۶۱۱۶۳۳۸
 • ۰۹۱۲۱۲۳۰۰۶۸
 • صفحۀ اینستاگرام: همچنین امکان دریافت نوبت با مراجعه به صفحۀ اینستاگرام (@dr.mohsen_sedgh) کلینیک و ارسال پیام در دایرکت امکان‌پذیر است.
 • آدرس: نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیرسلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران (سام اکسون)، طبقه ۵، واحد ۵۰۰۳

ویژگی درمان ریشه در کلینیک دکتر محسن صدق

درمان ریشه در کلینیک دکتر محسن صدق دارای برخی ویژگی‌ها می‌باشد که آن را از سایر کلینیک‌های دندان‌پزشکی در نیاوران متمایز می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • متخصص باتجربۀ درمان ریشه: یک متخصص درمان ریشۀ دندان، علاوه‌بر درک عمیق از آناتومی دندان و دانش دندان‌پزشکی کافی، باید سابقه و تجربۀ بالا نیز داشته باشد؛ چرا که رفع برخی از مشکلات ریشۀ دندان پیچیده بوده و پزشک باید به این‌گونه مشکلات، تسلط کافی داشته باشد. دکتر محسن صدق سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کند و ریشۀ بسیاری از دندان‌ها را درمان نموده و بسیاری از مشکلات دهان و دندان را رفع کرده است.
 • تجهیزات پیشرفته: کلینیک دندان‌پزشکی دکتر محسن صدق، دارای جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات برای تشخیص و درمان مشکلات ریشۀ دندان است. برخی از این تجهیزات پیشرفته شامل دستگاه‌های رادیوگرافی و عکس‌برداری دیجیتال و همچنین دستگاه‌های لازم برای تغییر شکل و رسیدن به ریشۀ دندان است.
 • محیط مناسب: محیط کلینیک بر فرایند درمان ریشه تأثیر زیادی دارد، زیرا عدم تمیزی آن باعث گسترش باکتری‌ها، عفونت و سایر مشکلات می‌شود. در کلینیک ما سعی شده تا محیط و همچنین تمامی تجهیزات دندان‌پزشکی مورد استفاده استریل باشد تا از گسترش این عفونت‌ها و مشکلات جلوگیری شود.
 • هزینۀ معقول: قیمت و هزینۀ خدمات دندان‌پزشکی، تعیین‌کنندۀ کلینیک خوب یا بد نیست. برخی کلینیک‌ها با هزینه‌های بسیار پایینی خدمات خود را تبلیغ می‌کنند، اما نمی‌توانند اقدامات درمانی مناسبی انجام دهند. حتی در مواردی به دندان و لثه‌ها آسیب‌ بیشتر و جبران‌ناپذیری وارد می‌کنند. برخی از کلینیک‌ها نیز خدمات خود را با هزینه‌های بسیار بالایی ارائه می‌کنند و نتیجۀ کار آن‌ها نیز تفاوت چندانی با سایر دندان‌پزشکی‌ها با قیمت‌های پایین‌تر ندارد. البته هزینۀ خدمات دندان‌پزشکی بستگی به عوامل بسیار زیادی مثل تجهیزات مورد استفاده، مواد مصرفی و تجربۀ پزشک دارد. در کلینیک دکتر محسن صدق سعی شده تا با هزینه‌ای معقول، هم از مواد و تجهیزات درجه یک استفاده شود و هم فشار مالی مضاعفی به مراجعه‌کننده وارد نشود.

خدمات ارائه‌شده توسط متخصص درمان ریشه

در کلینیک دکتر محسن صدق، خدمات مورد نیاز برای تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات ریشه، پالپ، کانال و بافت‌های درون دندان به مراجعه‌کنندگان محترم ارائه می‌شود. برخی از خدماتی که توسط متخصص درمان ریشه در کلینیک ما ارائه می‌شود، شامل موارد زیر است:

 • تشخیص دندان‌درد: یکی از اولین کارهایی که در فرایند درمان انجام می‌شود، تشخیص علت درد، مشکلی که باعث ایجاد درد شده و همچنین محل درد است. در کلینیک دکتر محسن صدق سعی شده تا با استفاده از تکنیک‌های تشخیصی مانند استفاده از اشعۀ ایکس یا تصویربرداری دیجیتال، منشأ درد دندان مشخص شود و سپس برای درمان آن برنامه‌ریزی شود.
 • مشاوره: پس از تشخیص علت درد دندان و میزان آسیب ریشه، به مراجعه‌کننده دربارۀ روش درمان، مشاوره می‌دهیم. در برخی مواقع، درمان در یک جلسه قابل انجام نیست و یا به تشخیص پزشک، باید از روش‌های به‌خصوصی برای درمان استفاده شود که به ملاحظات و مراقبت‌هایی از سوی مراجعه‌کننده نیاز می‌باشد.
 • عصب‌کشی: رایج‌ترین روشی که برای درمان ریشه استفاده می‌شود، عصب‌کشی و تخلیۀ آبسه و عفونت‌های درون بافت دندان است. در این روش، متخصص با استفاده از ابزار خاصی دندان را برش می‌دهد و یک کانال برای دسترسی به ریشۀ دندان باز می‌کند. پس از دسترسی به ریشه، اقدام به تخلیۀ عفونت‌ها و بافت‌های التهابی اطراف ریشۀ دندان می‌کند. بعد از این کار، دندان با استفاده از مواد مخصوصی پر شده و روی دندان مهر و موم می‌شود تا از ورود باکتری و آسیب مجدد به ریشۀ دندان جلوگیری شود.
 • پست و کور دندان: پست و کور دندان، یک روش درمان ترمیمی دندان می‌باشد که ممکن است به تشخیص پزشک، پس از عصب‌کشی استفاده شود. در مواقعی‌که پوسیدگی دندان زیاد بوده و نیاز به برداشتن بخش قابل توجهی از دندان باشد، ممکن است برای نگه‌داشتن روکش روی آن، داخل ریشۀ باقی‌مانده، پست و کور (Post and Core) فلزی قرار دهند. این کار باعث تقویت دندان شده و روکش را نگه می‌دارد.
 • جراحی ریشۀ دندان: در برخی موارد ممکن است عصب‌کشی گزینۀ مناسبی برای درمان ریشۀ دندان نباشد یا اینکه فقط عصب‌کشی کافی نباشد. در این موارد متخصص، اقدام به برداشتن نوک و بخش انتهایی ریشۀ دندان می‌کند. با این کار، بخش‌هایی که عفونی هستند یا پوسیده شده‌اند و باکتری‌ها و عفونت را گسترش می‌دهند، از محل خود خارج می‌شوند.
 • درمان پوسیدگی دندان: برخی پوسیدگی‌های سطحی دندان، به عصب‌کشی نیازی ندارند و می‌توان آن‌ها را با تراش دادن دندان و سپس پرکردن آن، برطرف کرد. با این کار از گسترش پوسیدگی به اعصاب و ریشۀ دندان‌ها جلوگیری شده و می‌توان با حداقل هزینه و آسیب، طول عمر دندان را افزایش داد.
 • ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده: متخصصان درمان ریشه برای رسیدگی به آسیب‌دیدگی‌های دندان مانند شکستگی، آموزش دیده‌اند. آن‌ها می‌توانند آسیب‌های واردشده را ارزیابی کرده و دندان‌های آسیب‌دیده را ترمیم کنند.
 • درمان حساسیت‌های دندان: برخی اوقات آسیب‌دیدگی مینای دندان یا تحلیل لثه و نمایان‌شدن ریشه، باعث حساس‌شدن دندان‌ها می‌شود. در این زمان متخصص درمان ریشه با پیوند لثه، استفاده از روکش یا تجویز برخی ژل‌ها یا خمیردندان‌های مخصوص حساست را برطرف‌کردن می‌کند.

اهمیت انتخاب متخصص درمان ریشه

انتخاب یک متخصص خوب درمان ریشه می‌تواند در نتیجۀ نهایی درمان تأثیرگذار باشد. یک متخصص کم‌تجربه می‌تواند آسیب‌های غیرقابل جبرانی به ریشۀ دندان وارد کند. برخی از روش‌هایی که یک متخصص درمان ریشه می‌تواند با انجام آن‌ها به ریشۀ دندان‌ها آسیب وارد کند، شامل موارد زیر می‌شود:

 • تخلیۀ ناقص بافت عفونی: یکی از اهداف اولیۀ درمان ریشه، برداشتن و تخلیۀ کامل تمام بافت‌های عفونی یا آسیب‌دیده از داخل دندان است. اگر متخصص درمان ریشه نتواند این کار را انجام دهد، عفونت باقی‌مانده می‌تواند منجربه درد، ناراحتی و گسترش عفونت شود.
 • تراش بیش از حد دندان: ایجاد سوراخ‌های غیرضروری و تراش بیش از حد دندان می‌تواند ساختار آن را ضعیف و آن را مستعد شکستگی کند. یک متخصص بی‌تجربه، احتمالاً در تشخیص دقیق محل عفونت و پوسیدگی‌ها دچار مشکل شده و برای خارج‌کردن بافت‌های عفونی، مجبور به تغییر شکل زیاد دندان می‌شود.
 • مهر و موم نامناسب: یکی از مراحل درمان ریشه، مهر و موم کردن دندان و کانال‌های پاک‌سازی‌شده است. این کار از ورود باکتری‌ها به دندان جلوگیری کرده و احتمال عفونت مجدد دندان را کاهش می‌دهد. یک متخصص بدون تجربه با مهر و موم نامناسب دندان، باعث می‌شود فرد پس از مدتی مجدد به درمان ریشه نیاز پیدا کند.
 • آسیب به ساختارهای مجاور: یک متخصص بی‌تجربۀ درمان ریشه، ممکن است به‌طور ناخواسته به دندان‌ها، اعصاب یا رگ‌های خونی مجاور در طول درمان آسیب وارد کند. این می‌تواند منجربه ایجاد عوارض و ناراحتی‌ها در سایر بخش‌های دهان و فک شود.

عوارض مراجعه نکردن به یک متخصص درمان ریشه

درصورتی‌که دندان شما نیاز به درمان ریشه داشته باشد و با مشاهدۀ علائمی مانند درد یا پوسیدگی‌های ظاهری به یک متخصص درمان ریشه دندان مراجعه نکنید، ممکن است به عوارض و عواقب مختلفی دچار شوید. برخی از عوارض درمان نکردن دندان و مراجعه نکردن به متخصص درمان ریشه شامل موارد زیر می‌شود:

 • تشدید عفونت: وجود عفونت‌های دندانی، مانند آبسه، می‌تواند در طول زمان گسترش یافته و بدتر شود. غفلت از مراجعه به یک متخصص درمان ریشه برای درمان آن، می‌تواند باعث گسترش عفونت شده و درد، تورم و ناراحتی دندان شدیدتر شود.
 • درد و ناراحتی شدید: مشکلات دندانی درمان‌نشده می‌تواند باعث درد مداوم و شدید شود و خوردن، صحبت کردن یا انجام فعالیت‌های روزانه را دشوار کند.
 • از دست دادن دندان: زمانی که عفونت یا آسیب دندان درمان نشود، ممکن است راهی به جز کشیدن دندان نگذارد. مراجعۀ به‌موقع به یک متخصص درمان ریشه، اغلب می‌تواند باعث حفظ دندان آسیب‌دیده شود و دندان طبیعی را برای مدتی طولانی حفظ کند.
 • آسیب به سلامت سایر اعضای بدن: تحقیقات نشان داده است که بیماری‌های دندان و لثه می‌تواند بر سلامت سایر اعضای بدن مانند قلب و عروق نیز تأثیر داشته باشد (منبع).
 • درمان پرهزینه و گسترده: به تعویق انداختن مراقبت‌های دندانی لازم، اغلب منجربه انجام درمان‌های گسترده‌ و پرهزینه‌تر در درازمدت می‌شود. مداخلۀ زودهنگام توسط متخصص درمان ریشه می‌تواند از نیاز به روش‌های درمانی پیچیده‌تر جلوگیری کند.
 • نگرانی‌های زیبایی شناختی: وجود مشکلات دندان می‌تواند بر ظاهر دندان‌ها تأثیر بگذارد. درمان به‌موقع می‌تواند به حفظ لبخند سالم کمک کند.

هزینۀ درمان ریشه در کلینیک دکتر محسن صدق

قیمت و هزینۀ درمان ریشه می‌تواند باتوجه‌به عوامل مختلفی متفاوت باشد. مؤثرترین عامل در هزینۀ درمان ریشه، میزان پوسیدگی، آسیب یا عفونت است. هرچه این میزان بیشتر باشد، انجام کار درمان ریشه برای متخصص طولانی‌ و پیچیده‌تر می‌شود و به مواد مصرفی و تجهیزات بیشتری برای درمان نیاز دارد. این امر می‌تواند هزینۀ درمان ریشه را افزایش دهد. در کلینیک دکتر محسن صدق نیز نوع درمان ریشه باتوجه‌به این موارد می‌تواند متفاوت باشد. هزینه خدمات دندان‌پزشکی برای درمان ریشه در کلینیک ما در سال ۱۴۰۳ به شرح زیر می‌باشد:

 • ویزیت: در کلینیک ما ویزیت رایگان است.
 • ست یکبار مصرف: برای هر مراجعه‌کننده از ست یکبار مصرف استریل استفاده می‌شود که هزینه‌ای بابت آن از مراجعه‌کنندۀ محترم دریافت نمی‌شود.
 • رادیوگرافی و عکس‌برداری: تمامی عکس‌برداری و رادیوگرافی‌های مورد نیاز قبل از درمان، حین درمان و پس از درمان در کلینیک دکتر محسن صدق رایگان می‌باشد.
 • عصب‌کشی: عصب‌کشی در کلینیک دکتر محسن صدق باتوجه‌به تعداد کانال‌های درگیر متفاوت است. دندان‌های جلویی نسبت به دندان‌های آسیا و عقبی، تعداد کانال کمتری دارند و به همین دلیل هزینۀ پایین‌تری دارند. هزینۀ عصب‌کشی تک کانال یک میلیون و سیصد هزار تومان، عصب‌کشی دو کانال یک میلیون و پانصد هزار تومان، عصب‌کشی سه کانال یک میلیون و هشتصد هزار تومان و عصب‌کشی چهار کانال دو میلیون تومان است.
 • عصب‌کشی دندان شمارۀ ۷: دندان شمارۀ ۷ آخرین دندان آسیا و قبل از دندان عقل است و دسترسی به کانال‌های آن بسیار دشوار و سخت می‌باشد. به همین دلیل، هزینه‌ای متفاوت از عصب‌کشی سایر دندان‌ها دارد. هزینۀ عصب‌کشی سه کانال این دندان دو میلیون تومان و عصب‌کشی چهار کانال این دندان دو میلیون و دویست هزار تومان می‌باشد.
 • عصب‌کشی مجدد: درصورتی‌که یک دندان دوباره نیاز به عصب‌کشی داشته باشد، عصب‌کشی مجدد آن به زمان و هزینۀ بیشتری نیاز دارد. هزینۀ عصب‌کشی مجدد یک کانال یک میلیون و پانصد هزار تومان، عصب‌کشی مجدد دو کانال یک میلیون و هفتصد هزار تومان، عصب‌کشی مجدد سه کانال دو میلیون تومان و عصب‌کشی مجدد چهار کانال دو میلیون و دویست هزار تومان می‌باشد.
 • عصب‌کشی مجدد دندان شمارۀ ۷: هزینۀ عصب‌کشی مجدد سه کانال دندان شمارۀ ۷، دو میلیون و دویست هزار تومان و هزینۀ عصب‌کشی مجدد چهار کانال دندان شمارۀ ۷، دو میلیون و چهارصد هزار تومان می‌باشد.
 • تخلیه و درناژ آبسه: اگر در درمان ریشۀ دندان تنها به درناژ آبسه نیاز باشد، هزینۀ آن پانصد هزار تومان می‌باشد و اگر در فرایند عصب‌کشی به انجام این کار نیاز باشد، هزینه‌ای برای آن دریافت نمی‌گردد.
 • پست و کور دندان: درصورتی‌که پس از عصب‌کشی به پست و کور دندان نیاز باشد، هزینۀ پست ریختگی معمولی یک میلیون تومان و هزینۀ پست ریختگی ان‌پی‌جی یک میلیون و دویست هزار تومان می‌باشد. همچنین هزینۀ پین داخل کانالی برای هر واحد صد هزار تومان می‌باشد.

سخن آخر

یک متخصص درمان ریشه روی تشخیص و درمان مشکلات مربوط به پالپ دندان که داخلی‌ترین بخش دندان است، تمرکز می‌کند و دانش لازم برای درمان درد دندان و حفظ سلامت آن را دارد. اگر به‌دنبال یک متخصص درمان ریشه در نیاوران هستید، می‌توانید به کلینیک دکتر محسن صدق به آدرس نیاوران، بین سه راه یاسر و پمپ بنزین، نبش کوچه امیرسلیمانی، جنب بانک پارسیان، ساختمان نیاوران (سام اکسون)، طبقه ۵، واحد ۵۰۰۳ مراجعه کنید. ایشان با سابقۀ بسیار بالایی که در درمان ریشه و انواع مشکلات دندان دارد، می‌تواند باعث تسکین درد و ناراحتی و همچنین ترمیم و افزایش طول عمر دندان شما شود. در این کلینیک، ما تلاش می‌کنیم تا با یک تیم دندان‌پزشکی حرفه‌ای و استفاده از بهترین تجهیزات و روش‌ها، مشکلات دندان‌پزشکی مراجعه‌کنندگان عزیز را رفع نماییم. همچنین سعی بر این داریم که دندان‌ها ماندگاری طولانی‌تری داشته باشند.

سؤالات متداول

در چه مواقعی به متخصص درمان ریشه مراجعه کنیم؟

در صورت مشاهدۀ دردهای طولانی و مزمن دندان یا احساس درد در فک و مشاهدۀ هرگونه تورم، التهاب و آبسه در روی لثه، بهتر است به متخصص درمان ریشه مراجعه کنید.

آیا متخصص درمان ریشه با دندان‌پزشک معمولی فرق دارد؟

تمامی متخصصان درمان ریشه توانایی انجام سایر کارهای دندان‌پزشکی را دارند، اما ممکن است تمامی دندان‌پزشکان نتوانند به‌خوبی متخصصان این زمینه به درمان مشکلات ریشۀ دندان بپردازند.

آیا متخصص درمان ریشه تمام دندان‌هایی که درد دارند را جراحی می‌کند؟

به تشخیص متخصص بستگی دارد؛ ممکن است در برخی موارد برای درمان ریشۀ دندان به جراحی نیاز نباشد و در سایر موارد برای دسترسی به ریشه، به جراحی لثه یا شکل‌دادن دندان نیاز باشد.

آیا ممکن است پس از درمان ریشه باز هم دچار درد و ناراحتی شوم؟

در بسیاری از موارد پس از درمان ریشه، درد و ناراحتی‌های پس از آن هم برطرف می‌شود، اما در برخی موارد که مراقبت‌های بهداشتی به‌درستی صورت نگرفته یا عفونت در دندان و لثه باقی مانده باشد، ممکن است دوباره به درمان ریشه دندان نیاز باشد.

مشاوره تلفنی