ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یا فول ماوس + قیمت و مراحل کاشت

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یا فول ماوس

آیا رؤیای داشتن لبخندی درخشان و لذت‌بردن از غذاهای مورد علاقه خود را در سر می‌پرورانید، اما نگران هستید که کاندید مناسبی برای ایمپلنت کامل دندان نباشید یا هزینه آن برای شما سنگین باشد؟ امروزه با پیشرفت چشم‌گیر روش‌ها و تکنولوژی‌های مورد استفاده در کاشت دندان، ایمپلنت کامل دهان می‌تواند راه‌حلی مناسب و مادام‌العمر برای طیف گسترده‌‌ای از افراد باشد. کاشت دندان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای افزایش سلامتی و بهبود کیفیت زندگی است. هزینه ایمپلنت‌ کامل در نگاه اول ممکن است زیاد به نظر برسد، اما گزینه‌های اقتصادی مختلفی برای مدیریت هزینه‌ها وجود دارد. هزینه نهایی ایمپلنت کامل دندان با توجه به تعداد ایمپلنت‌ها و عواملی مانند برند ایمپلنت، نوع پروتز و هزینه‌های جانبی تعیین می‌شود. به‌طورکلی، ایمپلنت کامل در سال ۱۴۰۳ برای هر فک، چیزی بین ۳۸ تا ۲۶۵ میلیون تومان هزینه در‌ بر دارد.

قیمت ایمپلنت کامل هر فک در سال ۱۴۰۳

در کلینیک دندانپزشکی دکتر صدق، ارائه اطلاعات دقیق و شفاف از اولویت‌های ما است. ما معتقدیم که مراجعه‌کنندگان محترم باید از همان ابتدا، تصویری روشن از تمام جوانب کاشت ایمپلنت کل دهان، خصوصاً هزینه آن، داشته باشند. ما از بهترین مواد و امکانات مانند ایمپلنت‌های SPI و SIC ساخت سوییس و DIO و SYMPHONY ساخت کشور کره استفاده می‌کنیم. برای اطمینان خاطر بیشتر شما عزیزان ضمانت‌نامه کتبی نیز پس از اتمام کار به شما ارائه می‌شود. همچنین امکان پرداخت هزینه‌های ایمپلنت کامل به‌صورت مرحله‌ای (۸۰ درصد نقد در جلسه اول و مابقی در مرحله دوم کاشت) نیز فراهم شده است. 

جدول هزینه‌های ایمپلنت کامل دندان (هزینه‌ها به تومان است)

انواع ایمپلنت کاملکم‌ترین هزینه بیشترین هزینه

ایمپلنت کامل All-on-2 هر فک + اوردنچر

۳۸.۰۰۰.۰۰۰

۴۹.۰۰۰.۰۰۰

ایمپلنت کامل All-on-4 هر فک + اوردنچر

۶۶.۰۰۰.۰۰۰۸۸.۰۰۰.۰۰۰
ایمپلنت کامل All-on-6 هر فک + اوردنچر۹۴.۰۰۰.۰۰۰

۱۲۷.۰۰۰.۰۰۰

ایمپلنت کامل All-on-8 هر فک + اوردنچر

۱۲۲.۰۰۰.۰۰۰۱۶۶.۰۰۰.۰۰۰
کاشت کامل دندان با ۶ واحد ایمپلنت در هر فک + تاج و بریج۱۰۸.۰۰۰.۰۰۰

۱۵۹.۰۰۰.۰۰۰

هزینه کاشت کامل دندان با ۸ واحد ایمپلنت در هر فک + تاج و بریج

۱۴۴.۰۰۰.۰۰۰۲۱۲.۰۰۰.۰۰۰
هزینه کاشت کامل دندان با ۱۰ واحد ایمپلنت در هر فک + تاج و بریج۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰

۲۶۵.۰۰۰.۰۰۰

توجه داشته باشید که هزینه نهایی ایمپلنت کامل فک بالا و پایین (فول ماوس) علاوه بر قیمت کاشت خود ایمپلنت‌ها، تحت‌تأثیر خدمات جانبی دیگری نیز قرار می‌گیرند. برای مثال در برخی از افراد برای کاشت کامل ایمپلنت کل دهان نیاز به انجام لیفت سینوس یا پیوند استخوان است. برای درک بهتر هزینه‌های جانبی کاشت ایمپلنت فول ماوس، جدولی با جزئیات بیشتر در ادامه آورده شده است:

هزینه‌های جانبی ایمپلنت کاملقیمت (تومان)
ویزیت

رایگان

کشیدن هر دندان

۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰
کشیدن معمولی دندان عقل

۲.۰۰۰.۰۰۰

کشیدن دندان عقل با جراحی

۳.۰۰۰.۰۰۰ تا ۷.۰۰۰.۰۰۰
خارج‌کردن ریشه باقی‌مانده

۲.۰۰۰.۰۰۰ تا ۳.۰۰۰.۰۰۰

لیفت سینوس

از ۳.۰۰۰.۰۰۰
پیوند استخوان

از ۳.۰۰۰.۰۰۰

برای دریافت برآورد دقیق هزینه‌های ایمپلنت کامل دهان و همچنین رزرو نوبت و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره‌های زیر تماس گرفته یا در واتساپ و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید:

آیا من کاندید مناسبی برای ایمپلنت کل دهان هستم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های کاشت دندان، اکثر افراد می‌توانند اقدام به کاشت ایمپلنت دندان کنند. متخصص ایمپلنت با بررسی عوامل مختلفی تشخیص می‌دهد که آیا ایمپلنت کل دهان مناسب فرد است یا خیر. در ادامه به چهار عامل مهم که بر واجد شرایط بودن شما برای کاشت ایمپلنت کامل دندان تأثیر می‌گذارد، اشاره می‌کنیم:

۱. سلامت لثه‌ها و استخوان فک

در فرایند کاشت ایمپلنت کامل دندان، سلامت لثه‌ها و استخوان فک نقش بسیار مهمی را بازی می‌کنند. در طول زمان پایه تیتانیومی ایمپلنت به استخوان فک جوش می‌خورد. اگر استخوان فک دچار تحلیل شده و تراکم کافی را نداشته باشد، ممکن در این فرایند اخلال ایجاد کند. در افرادی که دچار تحلیل استخوان فک شده‌اند، کاشت ایمپلنت پس از پیوند استخوان انجام خواهد شد.

لثه‌ها نیز نقش مهمی در نگه‌داشتن ایمپلنت در حفره دندان دارند. بروز هر گونه بیماری لثه می‌تواند احتمال شکست ایمپلنت را افزایش دهد. بنابراین افرادی که دچار تحلیل یا التهاب لثه هستند، ابتدا باید مشکلات و بیماری‌های لثه خود را درمان کنند تا بتوانند اقدام به کاشت ایمپلنت کامل کنند.

۲. سن و تغییر شکل صورت

از آنجا که ایمپلنت‌های دندان به یک پایه محکم نیاز دارند، هرگونه تغییر در شکل یا اندازه فک در آینده می‌تواند برای موفقیت ایمپلنت مشکل‌ساز باشد. به همین دلیل، دندانپزشکان اغلب از کاشت ایمپلنت برای افراد زیر ۱۸ سال، که هنوز در سن رشد قرار دارند، خودداری می‌کنند. البته ممکن است دندانپزشکان پس از بررسی میزان رشد فک، در موارد خاص استثنا قائل شوند.

خبر خوب این است که محدودیت سنی خاصی برای کاشت ایمپلنت در بزرگسالان وجود ندارد. تا زمانی که فرد از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و استخوان فک او تراکم مناسبی داشته باشد، ایمپلنت می‌تواند راه‌حلی دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته حتی در افراد بالای ۸۰ سال باشد.

۳. داروهای مصرفی

مصرف آسپرین و داروهای ضدانعقاد می‌توانند با افزایش احتمال خونریزی، در فرایند کاشت ایمپلنت مشکل ایجاد کنند. بنابراین اگر این داروها را مصرف می‌کنید، حتماً مصرف آن‌ها را یک هفته قبل از کاشت ایمپلنت قطع کنید. به یاد داشته باشید که قبل از کاشت دندان و در جلسه مشاوره، تمام داروهای تجویزی خود را به پزشک اطلاع دهید تا اطلاعات دقیق‌تری در مورد اینکه مصرف کدام داروها در فرایند کاشت دندان اختلالی ایجاد نمی‌کند، در اختیار شما قرار دهد.

۴. استعمال سیگار و مصرف الکل

مصرف دخانیات و الکل هر دو می‌توانند روند بهبودی لثه و استخوان فک را کند کنند. علاوه بر این دود سیگار باعث خشکی دهان و افزایش خطر عفونت می‌شود. ما به‌طورکلی به مراجعین خود توصیه می‌کنیم که حداقل یک هفته قبل از کاشت ایمپلنت، مصرف سیگار و الکل را ترک کنند. همچنین پیشنهاد می‌شود تا دو ماه پس از کاشت ایمپلنت از مصرف الکل و سیگار پرهیز کنید.

۵. بیماری‌های زمینه‌ای

برخی بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری‌های خودایمنی، ریسک بروز التهاب، عفونت و عوارض ناشی از کاشت ایمپلنت را بالا می‌برند. همچنین پوکی‌استخوان می‌تواند به کاهش تراکم استخوان فک منجر شده و بر موفقیت‌آمیز بودن ایمپلنت تأثیر بگذارد. درصورتی‌که این بیماری‌های زمینه‌ای تحت‌نظر پزشک معالج بیماری کنترل و مدیریت شوند، در اکثر موارد کاشت ایمپلنت کامل دهان مانعی ندارد و مشکل‌ساز نخواهد بود.

کاشت ایمپلنت کامل دندان در کلینیک دکتر صدق چگونه است؟

کاشت ایمپلنت کامل دندان در کلینیک دکتر صدق چگونه است؟

در فرایند کاشت ایمپلنت فول ماوس، پیچ‌های تیتانیومی ایمپلنت مستقیماً در استخوان فک شما قرار داده می‌شوند. این پیچ‌ها نقش ریشه‌های دندان را ایفا می‌کنند. پس از کاشت، دو تا چهار ماه زمان لازم است تا استخوان فک با ایمپلنت جوش بخورد. در این دوره، برای حفظ زیبایی ظاهری، از یک تاج موقت روی آن استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که در طول کل فرایند کاشت از بی‌حسی استفاده خواهد شد و فرد متقاضی دردی را احساس نخواهد کرد. پس از گذشت زمان و جوش‌خوردن ایمپلنت با استخوان فک، نوبت به اتصال قطعه‌ای به نام اباتمنت می‌رسد. اباتمنت، واسطه‌ای است که وظیفه اتصال ایمپلنت به دندان نهایی (تاج یا اوردنچر) را بر عهده دارد.

پس از اتصال اباتمنت، لازم است تا لثه‌ها برای مدتی، معمولاً یک تا دو هفته، بهبود پیدا کنند تا التهاب و تورم محل کاشت ایمپلنت کاهش پیدا کرده و لثه آمادگی لازم را برای مرحله نهایی کاشت پیدا کند. پس از بهبودی لثه، دندانپزشک قالب‌گیری را انجام می‌دهد تا دندان‌ مصنوعی دائمی با اندازه و شکل دقیق ساخته شود. ساخت روکش‌های دندان‌ مصنوعی حدود ۲۰ روز تا یک ماه زمان می‌برد. در نهایت، روکش‌های نهایی روی اباتمنت‌ها قرار گرفته و محکم می‌شوند. این مرحله، آخرین مرحله کاشت دندان است و پس از آن شما صاحب لبخندی زیبا و درخشان خواهید شد.

می‌توانید نتیجه نهایی ایمپلنت کامل فک بالا و پایین که در کلینیک ما  انجام شده را در ویدئوهای زیر ببینید:

انواع مختلف ایمپلنت کامل

در کلینیک دکتر صدق، انواع مختلفی از ایمپلنت کامل دهان متناسب با شرایط هر مراجعه‌کننده ارائه می‌شود. در ادامه، جزئیات انواع مختلف ایمپلنت کامل دهان را توضیح می‌دهیم:

نوع ایمپلنت کاملکاندید مناسبمزایامعایب
دندان‌ مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت (اوردنچر)

– افرادی که به دنبال گزینه‌های اقتصادی‌تر هستند

– افرادی که دارای استخوان فک ضعیف‌تری هستند

– ثبات و توانایی جویدن بهتری در مقایسه با دندان‌ مصنوعی‌های معمولی

– جویدن و غذاخوردن راحت‌تر نسبت به سایر انواع ایمپلنت

هزینه بالاتر نسبت به دندان‌ مصنوعی معمولی

ایمپلنت کامل دندان با روکش و بریج

افرادی که می‌خواهند بودجه بیشتری را به ایمپلنت کامل دهان اختصاص دهندکاشت دندان با تعداد ایمپلنت‌های بیشتر و در نتیجه استحکام و ماندگاری بیشتر

– نیاز به مراقبت بیشتر

– هزینه بالاتر نسبت به سایر انواع ایمپلنت کامل

– دوره نقاهت طولانی‌تر

ایمپلنت فوری فک بالا و پایینافرادی که تراکم استخوان فک بالایی دارند

– سرعت بالای کاشت و قابل انجام در یک جلسه

– بازگشت سریع عملکرد و ظاهر دندان‌ها

افزایش احتمال شکست ایمپلنت دندان

دندان‌ مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت (اوردنچر)

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت (اوردنچر)

در این روش، یک ردیف کامل از دندان‌های مصنوعی ثابت بر تعداد مشخصی پایه ایمپلنت که داخل استخوان فک کار گذاشته می‌شود، قرار می‌گیرد. این روش برای افرادی که استخوان فک آن‌ها برای کاشت ایمپلنت استحکام کافی ندارد مناسب‌تر است.

دندان‌های مصنوعی بر پایه ایمپلنت می‌توانند کیفیت زندگی را به طور چشمگیری ارتقا دهند. این نوع از دندان‌ مصنوعی‌ها با داشتن ثبات بیشتر، توانایی جویدن و صحبت‌کردن را به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌بخشند. این امر به شما امکان می‌دهد تا از رژیم غذایی متنوع‌تری بهره‌مند شوید و با اطمینان بیشتری صحبت کنید. همچنین، قرار گرفتن اوردنچر روی ایمپلنت و استخوان فک، به حفظ سلامت استخوان فک و جلوگیری از تحلیل‌رفتن آن کمک می‌کند. در نتیجه، ساختار صورت حفظ شده و ظاهری جوان‌تر را برای فرد به همراه می‌آورد.

با وجود این مزایا، لازم به ذکر است که اوردنچرها هزینه‌ی بالاتری نسبت به دندان‌های مصنوعی معمولی دارند. همچنین، به مراقبت و نظافت بیشتری نیاز دارند.

دندان‌ مصنوعی ثابت بر اساس تعداد ایمپلنت‌های کاشته شده به چهار دسته زیر تقسیم می‌شوند:

ایمپلنت All-on-2

ایمپلنت All-on-2

ایمپلنت تمام فک با دو ایمپلنت (All-on-2)، روشی نوین برای جایگزینی کل دندان‌های از دست رفته در یک فک با تنها دو ایمپلنت است. این روش به‌ویژه برای افرادی که تحلیل استخوان خفیف تا متوسط دارند، مناسب است

ایمپلنت All-on-4

ایمپلنت All-on-4

ایمپلنت (All-on-4)، راه‌حلی محبوب و باثبات برای جایگزینی کل دندان‌های از دست رفته در یک فک است. در این روش، چهار ایمپلنت در مکان‌های مناسبی در فک کاشته شده و پروتز کامل و دائمی روی آنها نصب می‌شود. این روش از کاشت ایمپلنت، برای افراد با تحلیل استخوانی متوسط مناسب است.

ایمپلنت All-on-6

ایمپلنت All-on-6

در ایمپلنت‌های All-on-6، پروتز دندان‌ مصنوعی روی شش پایه ایمپلنت قرار می‌گیرند و ثبات و استحکام فوق‌العاده‌ای دارند. این نوع از کاشت ایمپلنت کامل، برای افراد با تحلیل استخوانی قابل‌توجه مناسب است.

ایمپلنت All-on-8

ایمپلنت All-on-8

برای افرادی که بیشتر دندان‌های خود را مدت‌هاست که از دست داده‌اند، پیشنهاد می‌شود از هشت پایه برای کاشت و پشتیبانی از اوردنچر استفاده کنند. این روش ثبات بسیار خوبی برای بریج دندان ایجاد کرده و بستر مناسبی برای قرارگیری دندان‌ مصنوعی فراهم می‌کند.

در تمامی روش‌های کاشت ایمپلنت دندان رعایت یک سری نکات کلی پس از کاشت عمل الزامی است:

هفته اول:

 • کاهش تورم: طی ۲۴ ساعت اول از کمپرس سرد روی ناحیه کاشت استفاده کنید و سپس به مدت ۲۴ ساعت بعدی از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • استراحت و بالا نگه‌داشتن سر: در هنگام خوابیدن سر را بالاتر از سطح بدن قرار دهید، این کار به‌حداقل‌رساندن تورم و خونریزی کمک می‌کند.
 • رژیم غذایی مایع: برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محل ایمپلنت، مایعات و غذاهای نرم مانند سوپ و ماست مصرف کنید. همچنین برای جلوگیری از ملتهب شدن لثه از مصرف غذا یا مایعات داغ اجتناب کنید.
 • مصرف داروها: آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک را به طور مرتب تا پایان، مصرف کنید.

هفته دوم به بعد:

 • مصرف غذاهای نرم قابل جویدن: از هفته دوم به‌تدریج غذاهای نرم‌تر مانند تکه‌های نرم گوشت و سبزیجات را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید.
 • اجتناب از مصرف غذاهای سخت: از مصرف غذاهای ترد یا سخت مانند آب‌نبات، چیپس و ویفر که می‌توانند باعث آسیب‌دیدگی و ایجاد عفونت شوند، خودداری کنید.
 • استفاده از محلول آب‌نمک: محلول آب‌نمک (۱ قاشق چای‌خوری نمک در ۱ فنجان آب ولرم) تهیه کرده و برای کمک به بهبودی، روزانه ۳ تا ۴ بار دهان خود را بشویید.
 • از سیگار و الکل اجتناب کنید: مصرف الکل و خصوصاً استعمال دخانیات بر روند بهبودی تأثیر بسیار زیادی دارد و می‌تواند احتمال شکست ایمپلنت را افزایش دهد.

مراقبت از اوردنچر ثابت:

 • مسواک‌زدن: برای ازبین‌بردن پلاک و غذای باقی‌مانده، دو بار در روز با مسواک نرم مسواک بزنید.
 • استفاده از نخ دندان: از نخ دندان مخصوص برای تمیزکردن زیر دندان‌ مصنوعی و اطراف محل اتصال ایمپلنت به لثه استفاده کنید. در هنگام استفاده از نخ دندان مراقب آسیب رسیدن به لثه‌ها و محل ایمپلنت باشید.
 • دهان‌شویه: دو بار در روز از دهان‌شویه ضدباکتری استفاده کنید.
 • مراجعات منظم به دندانپزشک: برای بررسی سلامت دهان و محل ایمپلنت‌ها، هر سه تا شش ماه یکبار به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

ایمپلنت کامل دندان با روکش و بریج

ایمپلنت کامل دندان با روکش و بریج

در این روش ابتدا مشابه روش قبلی تعداد مشخصی (۴، ۶ یا ۸) پایه ایمپلنت، بسته به نظر پزشک، در استخوان هر فک جای‌گذاری می‌شود، سپس روی هر ایمپلنت، تاج دندان قرار داده می‌شود و بعد برای پر کردن فضای خالی بین این ایمپلنت‌ها، بریج قرار داده می‌شود تا یک دست دندان در یک فک کامل شود.

پس از کاشت ایمپلنت‌ها و قرارگیری روکش‌ها و بریج‌ها، نکات مراقبتی و بهداشتی زیر را رعایت کنید:

 • استفاده از نخ دندان و مسواک‌زدن: دو بار در روز به مدت دو دقیقه با مسواک نرم، مسواک بزنید و یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید.
 • محصولات بهداشت دهان: از خمیردندان حاوی فلوراید و دهان‌شویه استفاده کنید.
 • مراجعه مستمر به دندانپزشکی: برای بررسی وضعیت دهان و دندان خود، به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

از موارد زیر اجتناب کنید:

 • غذاهای سفت و چسبنده: از مصرف غذاهایی مانند کارامل، آجیل، ذرت بو داده، آب‌نبات یا یخ که می‌توانند به ایمپلنت آسیب بزنند، خودداری کنید.
 • مصرف بیش از حد غذاها و نوشیدنی‌های قندی و اسیدی: مصرف غذاها و نوشیدنی‌های قندی یا اسیدی (مانند نوشابه) را محدود کنید.
 • استعمال سیگار و دخانیات: سیگارکشیدن می‌توانند بر سلامت دهان و لثه تأثیر منفی بگذارند.

ایمپلنت فوری فک بالا و پایین

ایمپلنت فوری فک بالا و پایین

درحالی‌که کاشت دندان به روش عادی شامل مراحل جداگانه برای کاشت ایمپلنت می‌شوند و در میان هر مرحله، فاصله‌ای چند ماهه برای بهبودی وجود دارد؛ اما ایمپلنت کامل فک به‌صورت فوری نیز امکان‌پذیر است و راه‌حلی سریع‌تر محسوب می‌شود.

ایمپلنت فوری کامل دهان، شامل قراردادن ایمپلنت و دندان جایگزین (روکش یا بریج) در همان جلسه است. این بدان معنا است که شما می‌توانید تنها در یک جلسه با ایمپلنت کامل مطب را ترک کنید که به طور قابل‌توجهی کل زمان کاشت را کاهش می‌دهد. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که همه افراد کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت‌های فوری نیستند. برای ارزیابی عواملی مانند سلامت استخوان فک و وضعیت بافت لثه، یک ارزیابی کامل دندانپزشکی ضروری است.

به‌طورکلی، تنها افرادی که تراکم استخوان فک کافی دارند و هیچ عامل خطر زمینه‌ساز دیگری مانند عفونت ندارند، کاندیدای این نوع از ایمپلنت هستند.

 • مصرف داروهای تجویز شده: به منظور کاهش درد و جلوگیری از عفونت، طبق دستور دندانپزشک خود داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک را مصرف کنید.
 • رژیم غذایی نرم: به مدت چند روز پس از کاشت، از غذاهای نرم؛ مانند سوپ و تخم‌مرغ استفاده کنید. همچنین، نوشیدن مایعات فراوان را فراموش نکنید. پس از این مدت، با توجه به برنامه درمانی خود، می‌توانید رژیم غذایی عادی خود را از سر بگیرید. از مصرف غذاهای سفت و چسبناک که می‌توانند به ایمپلنت آسیب برسانند، خودداری کنید.
 • استراحت کافی: پس از کاشت، به مدت ۲۴ ساعت استراحت کنید و از فعالیت‌های شدید فیزیکی خودداری کنید.
 • رعایت بهداشت دهان: برای بهبودی سریع و جلوگیری از عفونت، بهداشت دهان را به طور کامل رعایت کنید. هنگام مسواک‌زدن و استفاده از نخ دندان، مراقب باشید به ایمپلنت فشار وارد نشود. برای نتیجه بهتر، دستورالعمل‌های دندانپزشک خود را در مورد نحوه صحیح مسواک‌زدن و استفاده از نخ دندان دنبال کنید.
 • محدودیت استعمال دخانیات و مصرف الکل: برای بهبودی سریع‌تر و جلوگیری از پس‌زدن ایمپلنت، از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید. جوش‌خوردن ایمپلنت با استخوان حدود شش ماه طول می‌کشد و سیگارکشیدن و نوشیدن الکل می‌تواند این روند را کند کرده یا منجر به شکست ایمپلنت شود.

سؤالات متداول

برای کل دهان، کاشت چند ایمپلنت لازم است؟

تعداد ایمپلنت‌ها به تراکم استخوان، اندازه فک، نوع ترمیم و بودجه شما بستگی دارد. به طور کلی، در فک بالا ۸ تا ۱۰ و در فک پایین ۶ تا ۸ ایمپلنت می‌توان کاشت. دندانپزشک شما پس از معاینه دقیق، تعداد نهایی ایمپلنت‌ها را تعیین خواهد کرد.

ایمپلنت کامل دندان چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی طول پروسه کاشت ایمپلنت دندان از ابتدا تا انتها بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد. این مراحل شامل:

 • کاشت ایمپلنت: دو تا چهار ماه زمان برای جوش‌خوردن ایمپلنت با استخوان فک
 • قراردادن اباتمنت و پروتز دندان: یک الی دو هفته
 • قالب‌گیری و تحویل روکش: بیست روز الی یک ماه

البته تعداد جلسات و زمان هر مرحله به عوامل مختلفی مانند تعداد ایمپلنت‌ها، نوع استخوان، شرایط فرد و… بستگی دارد.

ایمپلنت کامل دندان چند سال ماندگاری دارد؟

عمر مفید ایمپلنت‌های تمام فک به طور متوسط حدود ۲۵ سال است. این در حالی است که این بازه زمانی می‌تواند بسته به فرد و سبک زندگی او، کمتر یا بیشتر شود. در بسیاری از موارد با مراقبت و رعایت نکات بهداشتی، فرد می‌تواند از ایمپلنت کامل دندان به صورت مادام‌العمر استفاده کند.

دیابت دارم، آیا می‌توانم کل دهانم را ایمپلنت کنم؟

بله، افراد دیابتی در صورت کنترل دیابت می‌توانند ایمپلنت دندان انجام دهند. دیابت کنترل‌نشده می‌تواند خطر عفونت و عدم موفقیت ایمپلنت را افزایش دهد، اما در صورت مدیریت آن مانعی برای کاشت دندان وجود ندارد.

من در حال حاضر از دندان مصنوعی معمولی (متحرک) استفاده می‌کنم. آیا می‌توانم ایمپلنت بگذارم؟

بله، استفاده از ایمپلنت به جای دندان‌ مصنوعی متحرک، راه بسیار مناسبی برای بهبود کیفیت زندگی است. البته در اکثر موارد، افرادی که از دندان مصنوعی معمولی برای مدت زیادی استفاده کرده‌اند ممکن است دچار تحلیل استخوان فک شده باشند و قبل از کاشت ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز داشته باشند.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چه عوارضی دارد؟

عوارض کاشت ایمپلنت نادر هستند و در صورت مراجعه به یک دندانپزشک ماهر و باسابقه هیچ‌کدام از عوارضی مانند عفونت، خونریزی و غیره را تجربه نخواهید کرد.

کاشت ایمپلنت کامل دندان در بیمارستان انجام می‌شود یا دندانپزشکی؟

در اکثر موارد کاشت ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی و در محیطی کاملاً پاکیزه و استریل انجام می‌شود.

آیا ایمپلنت کامل دهان، هنگام تصویربرداری‌های پزشکی مشکلی ایجاد می‌کنند؟

از آن‌جایی که بیشتر ایمپلنت‌ها از فلز غیرمغناطیسی تیتانیوم ساخته شده می‌شوند، در زمان انجام تصویربرداری‌هایی مثل MRI مشکل عمده‌ای ایجاد نمی‌کنند، بااین‌حال بهتر است قبل از هر تصویربرداری پزشک خود را از وجود ایمپلنت مطلع کنید.

آیا دندان‌های من پس از ایمپلنت کامل دهان مانند قبل حس دارند؟

خیر. از آنجایی که این دندان‌ها مصنوعی هستند و عصب‌دهی ندارد، مانند دندان‌های طبیعی دارای حس گرما و سرما نیستند.

اگر استخوان فک دچار تحلیل شده باشد آیا باز هم امکان ایمپلنت کامل فک بالا و پایین هست؟

بله، در اکثر موارد دندانپزشک با استفاده از پودر استخوان، استخوان تحلیل رفته را در ناحیه‌ی موردنظر تقویت کرده و پس از بهبودی، اقدام به کاشت ایمپلنت دندان می‌کند.

من در خواب دندان‌قروچه می‌کنم، آیا می‌توانم از ایمپلنت کامل دندان استفاده کنم؟

مشکل دندان‌قروچه در خواب یک مشکل جدی است و می‌تواند به ایمپلنت‌های شما آسیب برساند. بنابراین بهتر هست قبل از تصمیم به انجام ایمپلنت با دندانپزشک خود مشورت کنید تا این مشکل ابتدا حل شود.

آیا فرایند کاشت ایمپلنت کامل دهان درد دارد؟

کاشت دندان با وجود بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش در حین عمل، دردی به همراه نخواهد داشت. اما باید توجه کرد که میزان تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است. برای کاهش هرگونه ناراحتی بعد از کاشت، دندانپزشک داروهای مسکن تجویز می‌کند. همچنین، رعایت دقیق بهداشت دهان و پیروی از دستورات دندانپزشک بعد از کاشت در بهبود سریع‌تر و کاهش درد نقش بسزایی دارد.

درد ایمپلنت کامل دندان چقدر طول می‌کشد؟

درد و تورم جزئی ایمپلنت معمولاً بعد از ۲ تا ۳ روز، به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و در عرض ۷ تا ۱۰ روز به طور کامل از بین می‌رود.

من فشار خون دارم، آیا می‌توانم دندان‌هایم را ایمپلنت کامل کنم؟

بله، در صورتی که فشار خون شما کنترل شده باشد، می‌توانید کاشت ایمپلنت فول ماوس انجام دهید.

چگونه می‌توانم ایمپلنت‌های خود را تمیز کنم؟

برای تمیز کردن دندان‌های خود روزانه دو بار با مسواک نرم دندان‌های خود را مسواک بزنید، از نخ دندان و دهان‌شویه آنتی‌باکتریال استفاده کنید.

آیا باید پس از ایمپلنت کامل دهان، رژیم غذایی خاصی را رعایت کنم؟

پس از بهبود کامل ایمپلنت‌های دندان و قرارگیری روکش‌های دائمی، معمولاً محدودیت غذایی خاصی وجود ندارد. با این حال، رعایت بهداشت دهان و دندان و اجتناب از برخی موارد همچنان اهمیت دارد. جویدن غذاهای بسیار سفت مانند آجیل و آب‌نبات، مصرف بیش از حد قند و همچنین سیگار کشیدن و مصرف الکل می‌تواند سلامت ایمپلنت‌ها را به خطر بیندازد.

از کدام برندهای ایمپلنت دندان در کلینیک دکتر صدق استفاده می‌شود؟

در کلینیک دکتر صدق از برندهای ایمپلنت دندان SIC ,SPI سوئیسی و DIO و SYMPHONY ساخت کشور کره استفاده می‌شود.

مشاوره تلفنی